Jadual Siaran Langsung Perlawanan Denmark Open 2021

Jadual & Keputusan Siaran Langsung Perlawanan Terbuka Denmark 2021

Cabaran Malaysia diteruskan lagi dalam sukan badminton dan kali ini melalui kategori individu dalam kejohanan BWF Terbuka Denmark 2021 atau Victor Denmark Open 2021 yang diadakan di Odense, Denmark.

Kejohanan kali ini adalah dalam kategori HSBC BWF World Tour Super 1000 dengan tawaran hadiah wang tunai berjumlah sehingga USD 850,000 (~ RM3.5 juta) yang diadakan bermula 19 hingga 24 Oktober 2021.

Pemain-pemain Malaysia telah melayakkan diri bagi setiap kategori yang dipertandingkan iaitu perseorangan lelaki, beregu lelaki dan wanita serta beregu campuran. Hanya perseorangan wanita sahaja tiada wakil negara untuk kejohanan kali ini.

Denmark Open 2021 merupakan kejohanan ke-5 dalam kalendar Jelajah Dunia BWF 2021. Jumlah yang kecil ini adalah disebabkan banyak kejohanan yang terpaksa dibatalkan ekoran pandemik Covid-19 yang masih berlaku di beberapa negara sehingga kini.

Senara Pemain Malaysia Dalam Kejohanan Terbuka Denmark 2021

Selepas kejohanan badminton Piala Thomas dan Piala Uber 2021, skuad badminton Malaysia tidak pulang ke tanah air lagi, sebaliknya meneruskan cabaran untuk kejohanan Terbuka Denmark 2021 pula. Antara pemain top 32 yang layak mengikut kategori ialah :

Perseorangan lelaki - Lee Zii Jia dan Liew Daren

Perseorangan wanita - Tiada

Beregu lelaki - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin, Aaron Chia/Soh Wooi Yik, Goh V Shem/Low Juan Shen dan Ong Yew Sin/Teo Ee Yi

Beregu wanita - Lee Meng Yean/Yap Cheng Wen, Tan Pearly/Thinaah Muralitharan dan Vivian Hoo/Lim Chiew Sien

Beregu campuran - Hoo Pang Ron/Cheah Yee See, Tan Kian Meng/Lai Pei Jing, Chan Peng Soon/Goh Liu Ying, Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie dan Chen Tang Jie/Peck Yen Wei

Jadual & Keputusan Perlawanan Siaran Langsung Kejohanan Terbuka Denmark 2021

Anda boleh saksikan secara langsung kejohanan Victor Denmark Open 2021 menerusi saluran Astro Supersport 4 (CH 814) atau menerusi Astro Go.

Perlawanan akan bermula jam 3.00 PM (Waktu Malaysia) setiap hari dan hanya Court 1 (C1) sahaja yang akan disiarkan secara langsung.

Berikut merupakan senarai jadual perlawanan melibatkan pemain-pemain Malaysia

19 Oktober (Selasa) - Round 1

Beregu Lelaki

  • (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin vs Attri Manu/Reddy B. Sumeeth (IND) - [21-18, 21-11]

Beregu Wanita

  • (INA) Greysia Polii [4]/Apriyani Rahayu vs Tan Pearly/Thinaah Muralitharan (MAS) - [17-21, 21-13, 21-14]
  • (DNK) Maiken Fruegaard/Sara Thygesen vs Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) - [21-15, 21-16]
  • (THA) Benyapa Aimsaard/Nuntakarn Aimsaard vs Lee Men Yean/Yap Cheng Wen (MAS) - [21-12, 21-15]

Beregu Campuran

  • (INA) Hafiz Faizal [8]/Gloria Emanuelle Widjaja vs Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) - [17-21, 14-21]
  • (IND) Dhruv Kapila/Reddy N. Sikki vs Hoo Pang Ron/Cheah Yee See (MAS) - [14-21, 21-17, 21-18]

20 Oktober (Rabu) - Round 1

Perseorangan Lelaki

  • (TPE) Wang Tzu Wei vs Lee Zii Jia (MAS) - [21-12, 9-21, 18-21]
  • (MAS) Liew Daren vs Hans-Kristian Solberg Vittinghus (DNK) - [21-18, 23-21]

Berege Lelaki

  • (MAS) Low Juan Shen/Goh V Shem vs Wang Chi-Lin/Lee Yang (TPE) - [14-21, 18-21]
  • (NLD) Van Der Lecq/Ruben Jille vs Soh Wooi Yik/Aaron Chia (MAS) - [17-21, 9-21]
  • (DNK) Rasmus Kjaer/Joel Eipe vs Teo Ee Yi/Ong Yew Sin (MAS) - [12-21, 18-18]* Denmark tarik diri

Beregu Campuran

  • (HKG) Ng Wing Yung/Chang Tak Ching vs Goh Liu Ying/Chan Peng Soon (MAS) - [21-17, 21-19]
  • (MAS) Peck Yen Wei/Chen Tang Jie vs Sapsiree Taerattanachai/Dechapol Puavaranukroh (THA) - [16-21, 21-23]
  • (CHN) Liu Xuan Xuan/He Ji Ting vs Lai Shevon Jemie/Goh Soon Hua (MAS) - [1-6]* China tarik diri

21 Oktober (Khamis) - Round 2

Perseorangan Lelaki

Liew Daren (MAS)
[11-21, 14-21]
Lee Zii Jia (MAS)

Beregu Lelaki

Akira Koga/Taichi Saito (JPN)
[21-19, 21-13]
Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS)

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)
[21-17, 21-11]
Alexander Dunn/Adam Hall (SCT)

Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND)
[21-14, 15-21, 15-21]
Goh Sze Fei/Nur Izzudin (MAS)

Beregu Campuran

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)
[18-21 21-18 21-13]
Ko Sung Hyun/Eom Hye Won (KOR)

Goh Soo Huat/Lai Shevon Jemie (MAS)
[14-21, 12-21]
Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti (INA)

22 Oktober (Jumaat) - Suku Akhir

Perseorangan Lelaki

LEE Zii Jia [7] (MAS)
[19-21, 19-21]
Viktor AXELSEN [2] (DEN)

Beregu Lelaki

Fajar ALFIAN [4]/Muhammad Rian ARDIANTO (INA)
[18-21, 17-21]
GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS)

ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)
[19-21, 18-21]
Mark LAMSFUSS/Marvin SEIDEL (GER)

Beregu Campuran

Yuta WATANABE [4]/Arisa HIGASHINO (JPN)
[19-21, 21-12, 21-14]
TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS)

23 Oktober (Sabtu) - Separuh Akhir

Beregu Lelaki

Kim ASTRUP/A RASMUSSEN (DEN)
[21-11, 19-21, 21-18]
GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS)

*Satu-satunya wakil negara yang masih meneruskan cabaran

24 Oktober (Ahad) - Akhir

Perseorangan Lelaki

Kento MOMOTA [1] (JPN)
[22-21, 18-21, 12-21]
Viktor AXELSEN [2] (DEN) - JUARA


Perseorangan Wanita

AN Seyoung [5] (KOR)*Retired
[21-18, 23-25, 5-16]
Akane YAMAGUCHI [2] (JPN) - JUARA


Beregu Lelaki

Kim ASTRUP [8]/Anders Skaarup RASMUSSEN (DEN)
[18-21, 12-21]
Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI (JPN) - JUARA


Beregu Wanita

HUANG Dong Ping/ZHENG Yu (CHN)
[15-21, 17-21]
LEE Sohee [2]/SHIN Seungchan (KOR) - JUARA


Beregu Campuran

Yuta WATANABE [4]/Arisa HIGASHINO (JPN) - JUARA
[21-9, 21-18]
Dechapol PUAVARANUKROH [2]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA)

Anda boleh dapatkan infografik bagi setiap jadual perlawanan dan keputusan menerusi pautan BWF Denmark Open 2021

*setiap keputusan perlawanan akan dikemaskini dari semasa ke semasa

Baca Juga

0/Post a Comment/Comments