Jadual Perlawanan Badminton Irish Open 2021 (Pemain Malaysia)

Jadual Perlawanan Badminton Irish Open 2021 (Pemain Malaysia)

AIG FZ Forza Irish Open 2021 akan membuka tirai pertandingan bermula 17 November hingga 20 November 2021 yang berlangsung di Dublin, Ireland.

Kejohanan ini melibatkan pemain pelapis bagi setiap negara yang menyertai termasuklah Malaysia. Ianya antara pemain muda yang berbakat besar bagi mengejar gelaran juara sekali gus dapat peroleh mata dan perbaiki kedudukan ranking dunia.

Untuk edisi kali ini, Malaysia telah menghantar pemain bagi setiap kategori yang dipertandingkan iaitu perseorangan lelaki dan wanita, beregu lelaki dan wanita serta beregu campuran.

Jadual & Tarikh Perlawanan Kejohanan Badminton Irish Open 2021

Kejohanan Irish Open 2021 ini akan berlangsung di National Sports Campus, Dublin, Ireland. Walaubagaimanapun, tiada tayangan siaran langsung bagi peminat tanah badminton tanah air.

Tetapi anda boleh dapatkan keputusan kesemua perlawanan bagi kesemua pemain menerusi website www.bwf.tournamentsoftware.com atau keputusan perlawanan melibatkan pemain Malaysia seperti dibawah

17 November 2021 (Rabu) - Round 64/32

*Perlawanan dijangka bermula jam 10.00 am waktu tempatan atau 6.00 pm waktu Malaysia

Misbun Ramdan MOHMED MISBUN [5] (MAS) - MS
[11-21, 11-21]
Joakim OLDORFF (FIN)


TAN Jun Yi (MAS) - MS
[14-21, 21-18, 8,-21]
Joonas KORHONEN [7] (FIN)

Marian LIPTAK (SVK) - MS
[9-21, 5-21]
LIM Chi Wing (MAS)

LIM Yik Shen (MAS) *Walkover - MS
VS
Kelvin CHONG (USA)

Andrzej NICZYPORUK (POL) - MS
[17-21, 10-21]
TAN Jia Jie (MAS)

Muhammad Izzuddin SHAMSUL MUZLI (MAS) - MS
[18-21, 10-21]
Cholan KAYAN (ENG)

Siofra FLYNN (IRL) *walkover - WS
VS
MYISHA Mohd Khairul (MAS)

YEOH Seng Zoe [1] *walkover (MAS) - MS
VS
Mads Juel MØLLER (DEN)

Archie BULT (WAL) - MS
[6-21, 6-21]
LIM Chi Wing (MAS)

MYISHA Mohd Khairul (MAS) - WS
[21-5, 21-9]
Michelle SHOCHAN (IRL)

Alex LANIER [3] (FRA) - MS
[15-21, 15-21]
LIM Chi Wing (MAS)

Vincent PONTANOSA (IRL) - MS
[17-21, 13-21]
TAN Jia Jie (MAS)

18 November 2021 (Khamis) - Round 32/16

TAN Yi Han/NG Qi Xuan (MAS) - XD
[22-20, 17-21, 22-20]
Pawel SMILOWSKI/Wiktoria ADAMEK (POL)

Ygor COELHO [1] (BRA) - MS
[23-21, 13-21, 16-21]
Sholeh AIDIL (MAS)

Victor SVENDSEN [4] (DEN) - MS
[21-10, 21-15]
LEONG Jun Hao (MAS)

YEOH Seng Zoe (MAS) - MS
[9-21, 21-13, 21-16]
Mithun MANJUNATH (IND)

TAN Yi Han/NG Qi Xuan (MAS) - XD
[21-9,21-6]
Scott GUILDEA/Sophia NOBLE (IRL)

Jonathan DOLAN (IRL) - MS
[11-21, 15-21]
LIM Chi Wing (MAS)

SOONG Joo Ven [7] (MAS) - MS
[21-13, 21-16]
Joakim OLDORFF (FIN)

Alap MISHRA (IND) - MS
[17-21, 21-14, 19-21]
NG Tze Yong [6] (MAS)

Iskandar ZULKARNAIN (MAS) - MS
[15-21, 23-21, 15-21]
Joran KWEEKEL (NED)

TAN Jia Jie (MAS) - MS
[14-21, 21-18, 19-21]
Ivan RUSEV (BUL)

MYISHA Mohd Khairul (MAS)
[21-12, 21-8]
Shruthika SENTHIL (IND)

MAN Wei Chong [6]/Kai Wun TEE (MAS) - MD
[21-16, 21-15]
Emil LAURITZEN/Mads VESTERGAARD (DEN)

SOONG Joo Ven [7] (MAS) - MS
[21-13, 21-6]
Karan Rajan RAJARAJAN (DEN)

Gayle MAHULETTE [4] (NED) - WS
[14-21, 21-18, 15-21]
MYISHA Mohd Khairul (MAS)

YEOH Seng Zoe (MAS) - MS
[21-17, 24-26, 22-20]
Kim BRUUN (DEN)

Junaidi ARIF/Muhammad HAIKAL (MAS) - MD
[21-10, 21-7]
Hruthindas HARIDAS/Jerry NOBLE (IRL)

Sholeh AIDIL (MAS) - MS
[21-15, 23-25, 16-21]
Chirag SEN (IND)

Victor SVENDSEN [4] (DEN) - MS
[21-12, 21-13]
LIM Chi Wing (MAS)

Arnaud MERKLE (FRA) - MS
[21-14, 16-21, 18-21]
NG Tze Yong [6] (MAS)

Laura COMER/Sophia NOBLE (IRL) - WD
[6-21, 14-21]
LOW Yeen Yuan/Valeree SIOW (MAS)

MAN Wei Chong [6]/Kai Wun TEE (MAS) - MD
[21-14, 21-12]
Jaromir JANACEK/Tomáš ŠVEJDA (CZE)

19 November 2021 (Jumaat) - Suku Akhir/Separuh Akhir

NG Tze Yong [6] (MAS) - MS
[16-21, 20-22]
Nhat NGUYEN [3] (IRL)

Chirag SEN (IND) - MS
[14-21, 21-19, 14-21]
YEOH Seng Zoe (MAS)

LOW Yeen Yuan/Valeree SIOW (MAS) - WD
[18-21, 18-21]
Debora JILLE/Cheryl SEINEN (NED)

TAN Yi Han/NG Qi Xuan (MAS) - XD
[21-19, 15-21, 18-21]
Mads VESTERGAARD/Natasja P. ANTHONISEN (DEN)

MYISHA Mohd Khairul (MAS) - WS
[6-21, 16-21]
Talia NG [8] (CAN)

Victor SVENDSEN [4] (DEN) - MS
[20-22, 16-21]
SOONG Joo Ven [7] (MAS)

YEOH Seng Zoe (MAS) - MS
[21-11, 10-21, 21-17]
SOONG Joo Ven [7] (MAS)

Joshua APILIGA/Callum SMITH (SCO) - MD
[9-21, 19-21]
Junaidi ARIF/Muhammad HAIKAL (MAS)

Rory EASTON [7]/Zach RUSS (ENG) - MD
[23-21, 11-21, 23-21]
Junaidi ARIF/Muhammad HAIKAL (MAS)

Matthew CLARE/Ethan VAN LEEUWEN (ENG) - MD
[17-21, 19-21]
MAN Wei Chong [6]/Kai Wun TEE (MAS)

MAN Wei Chong [6]/Kai Wun TEE (MAS) - MD
[22-24, 21-6, 21-13]
Avinash GUPTA/Brandon Zhi Hao YAP (ENG)

20 November 2021 (Sabtu) - Final

Robin TABELING [1]/Selena PIEK (NED) - XD
[21-18, 21-15]
Mikkel MIKKELSEN [2]/Rikke SØBY (DEN)

YEOH Seng Zoe (MAS) - MS
[21-18. 21-14]
Mads CHRISTOPHERSEN [5] (DEN)

Line Højmark KJAERSFELDT [1] (DEN) - WS
[9-21, 21-14, 15-21]
Wen Chi HSU (TPE)

Hsuan-Yu Wendy CHEN/Gronya SOMERVILLE (AUS) - WD
[21-15, 14-21, 14-21]
Debora JILLE/Cheryl SEINEN (NED)

MAN Wei Chong [6]/Kai Wun TEE (MAS) - MD
[21-7, 21-17]
Rory EASTON [7]/Zach RUSS (ENG)

Selamat maju jaya kepada semua pemain yang mewakili Malaysia dalam kejohanan AIG FZ Forza Irish Open 2021

Baca Juga

0/Post a Comment/Comments