Jadual Perlawanan Siaran Langsung Kejohanan BWF Indonesia Masters 2021 (Pemain Malaysia)

Jadual Perlawanan Siaran Langsung Kejohanan BWF Indonesia Masters 2021 (Pemain Malaysia)

Jadual perlawanan DAIHATSU Indonesia Masters 2021 akan berlangsung bermula dari 16 November hingga 21 November 2021 di Bali, Indonesia.

Tournament ini merupakan BWF World Tour Super 750 dimana menawakan mata ranking disamping hadiah wang tunai keseluruhannya sehingga USD600,000 (~RM2.5 juta)

Tidak seperti di kejohanan sebelum ini, Indonesia Masters 2021 yang diadakan di Bali International Convention Center ini diadakan tanpa kehadiran penonton.

Walaubagaimana, peminat badminton tanah air boleh saksikan perlawanan secara langsung kejohanan ini menerusi Astro Supersport 4 saluran 814, Astro Arena 801 dan Astro Go. Selain itu juga, akan disiarkan di RTM TV Okey dan RTMKLIK rtmklik.rtm.gov.my.

Live akan mula disiarkan pada peringkat pusingan kedua (round 16) sehingga peringkat akhir. Untuk pusingan pertama, tiada siaran langsung.

Jadual & Keputusan Siaran Langsung Perlawanan Indonesia Master 2021

Pemain Malaysia akan sertai kesemua kategori kecuali perseorangan wanita yang bakal bermula 16 November, selasa ini. Berikut merupakan jadual perlawanan bagi setiap perlawanan yang melibatkan pemain negara

*keputusan akan dikemaskini dari semasa ke semasa

16 November 2021 - Peringkat Pertama (Round 32)

*Perlawanan bermula jam 9 pagi waktu Malaysia

Yujiro NISHIKAWA/Saori OZAKI (JPN) *Retire
[2-5]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (MAS)
[21-17, 21-13]
SEO Seungjae/KIM Hye Jeong (KOR)

CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying (MAS)
[13-21, 19-21]
Jones Ralfy JANSEN/Linda EFLER (GER)

KANG Minhyuk/SEO Seugjae (KOR)
[10-21, 17-21]
GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS)

Lucas CORVEE/Ronan LABAR (FRA)
[21-18, 21-18]
GOH V Shem/LOW Juan Shen (MAS)

LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen (MAS)
[19-21, 19-21]
Linda EFLER/Isabel LOHAU (GER)

TAN Kian Meng/TAN Wee Kiong (MAS)
[21-13, 14-21, 17-21]
Sabar Karyaman GUTAMA/Moh Reza Pahlevi ISFHANI (INA)

Satwiksairaj RANKIREDDY [6]/Chirag SHETTY (IND)
[17-21, 15-21]
ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)

LEE Zii Jia [7] (MAS) *Retired
[9-11]
Rasmus GEMKE (DEN)

17 November 2021 - Peringkat Pertama (Round 32)

PRANNOY H. S (IND)
[22-20, 21-19]
LIEW Daren (MAS)

Ben LANE/Sean VENDY (ENG)
[11-21, 21-15, 8-21]
Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS)

Vivan HOO/LIM Chiew Sien (MAS)
[15-21, 20-22]
TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS)

TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS)
[21-10, 12-21, 16-21]
Yuta WATANABE [3]/Arisa HIGASHINO (JPN)

GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie (MAS)
[21-12, 21-15]
Mark LAMSFUSS/Isabel LOHAU (GER)

18 November 2021 - Peringkat Kedua (Round 16)

*Perlawanan bermula jam 9.00 pagi waktu Malaysia (boleh saksikan secara live di Astro Supersport, Astro Arena dan RTM TV Okey)

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-17, 16-21, 21-17]
CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (MAS)

Jones Ralfy JANSEN/Linda EFLER (GER) - XD
[14-21, 19-21]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS) - MD
[21-17, 21-12]
Sabar Karyaman GUTAMA/Moh Reza Pahlevi ISFAHANI (INA)

GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie (MAS) - XD
[21-15, 7-21, 20-22]
TANG Chun Man [8]/TSE Ying Suet (HKG)

Fitriani FITRIANI/Yulia Yosephine SUSANTO (INA) - WD
[8-21, 14-21]
TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS)

Muhammad Shohibul FIKRI/Bagas MAULANA (INA) - MD
[18-21, 20-22]
GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS)

Panjer Aji Siloka DADIARA/Bryan Sidney ELOHIM (INA) - MD
[12-21, 8-21]
Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS)

19 November 2021 - Suku Akhir

*Perlawanan bermula jam 1.00 petang waktu Malaysia. Boleh tonton di Astro Supersport, Astro Arena 801 dan RTM TV Okey

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[17-21, 9-21]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS) - MD
[13-21, 21-18, 18-21]
ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)

Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS) - MD
[21-13, 21-15]
LEE Yang [3]/WANG Chi-Lin (TPE)

TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS) - WD
[14-21, 15-21]
Nami MATSUYAMA [4]/Chiharu SHIDA (JPN)

20 November 2021 - Separuh Akhir

Marcus Fernaldi GIDEON [1]/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[18-21, 21-17, 21-11]
ONG Yew Sin TEO Ee Yi (MAS)

Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS) - MD
[18-21, 21-9, 17-21]
Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI (JPN)

21 November 2021 - Akhir

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-11. 21-12]
TANG Chun Man [8]/TSE Ying Suet (HKG)

Akane YAMAGUCHI [1] (JPN) - WS
[17-21, 19-21]
AN Seyoung [4] (KOR)

Marcus Fernaldi GIDEON [1]/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[11-21, 21-17, 19-21]
Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI (JPN)

JEONG Na Eun/KIM Hye Jeong (KOR) - WD
[9-21, 11-21]
Nami MATSUYAMA [4]/Chiharu SHIDA (JPN)

Kento MOMOTA (JPN) - MD
[21-17, 21-11]
Anders ANTONSEN [3] (DEN)

Untuk ketahui keputusan-keputusan bagi pemain lain bagi setiap kategori yang dipertandingkan dalam Indonesia Masters 2021, anda boleh dapatkan di laman web BWF.

Baca Juga

0/Post a Comment/Comments