Jadual & Keputusan Perlawanan Kejohanan Hylo Open 2021 (Pemain Malaysia)

Jadual Perlawanan Kejohanan Hylo Open 2021 (Pemain Malaysia)

Selepas selesai kejohanan French Open 2021, beberapa pemain badminton Malaysia akan meneruskan cabaran dalam kejohanan seterusnya iaitu Hylo Open 2021.

Beberapa pemain negara akan teruskan perjuangan dalam kejohanan Super 500 Hylo Open 2021 yang akan berlangsung bermula 2 November hingga 7 November 2021.

Kejohanan Terbuka Hylo 2021 ini akan berlangsung di Saarlandhadlee, Saabrucken, Jerman dengan menawarkan hadiah wang tunai USD$320,000 (~RM1.3 juta) secara keseluruhannya.

Sebelum ini, kejohanan Hylo Open digelar sebagai SaarLorLux Open. Perubahan nama tersebut seiring dengan peningkatan tahap kejohanan daripada Super 100 kepada Super 500.

Barisan Pemain Negara Dalam Kejohanan Hylo Open 2021

Antara pemain badminton negara yang sertai kejohanan Hylo Open 2021 adalah seperti berikut :

Perseorangan Lelaki - MS

  • LEE Zii Jia
  • LIEW Daren*

Beregu Lelaki - MD

  • GOH V Shem-LOW Juan Shen*
  • ONG Yew Sin-TEO Ee Yi*
  • TAN Kian Meng-TAN Wee Kiong*

Beregu Wanita - WD

  • Vivian HOO-LIM Chiew Sien*

Beregu Campuran - XD

  • HOO Pang Ron-CHEAH Yee See
  • CHEN Tan Jie-PECK Yen Wei
  • CHAN Peng Soon-GOH Liu Ying*
  • GOH Soon Huat-LAI Shevon Jemie*
  • TAN Kian Meng-LAI Pei Jing*

*Independent players

Seramai 20 pemain yang akan menggalas cabaran untuk kejohanan badminton kali ini. Semoga kesemua pemain dapat menunjukkan semangat juang yang tinggi.

Jadual & Keputusan Perlawanan Hylo Open 2021

Pertandingan Hylo Open 2021 akan bermula 2 - 7 November 2021 yang bakal menyaksikan pertembungan pemain-pemain hebat seluruh dunia demi mengejar kejuaraan.

Astro akan bawakan siaran langsung terus ke kaca tv menerusi saluran Astro Supersport 4 (CH 814) serta Astro Go. Walaubagaimanapun tayangan siarang langsung hanya akan bermula pada peringkat Suku Akhir sahaja.

Selain itu, anda juga boleh strim secara online melalui website rasmi Hylo Open di https://hylo-open.de/livestream secara percuma.

Berikut merupakan jadual perlawanan yang melibatkan pemain Malaysia sahaja:

*Keputusan akan dikemaskini dari semasa ke semasa

2 November 2021 (Pusingan Pertama) - Round 32

*Perlawanan akan bermula jam 5 petang waktu Malaysia

LEE Cheuk Yiu [7] (HKG) - MS
[21-17, 22-20]
LIEW Daren (MAS)

CHAN Peng Soon [4]-GOH Liu Ying (MAS) - XD
[20-22, 21-15, 16-21]
Mikkel MIKKELSEN-Rikke SØBY (DEN)

Ruben JILLE-Cheryl SEINEN (NED) - XD
[14-21, 15-21]
GOH Soon Huat-LAI Shevon Jemie (MAS)

Oliver LEYDON-DAVIS-Anona PAK (NZL) - XD
[15-21, 15-21]
HOO Pang Ron-CHEAH Yee See (MAS)

3 November 2021 (Pusingan Pertama) - Round 32

*Perlawanan akan bermula jam 4 petang waktu Malaysia

Alexandra BØJE-Mette POULSEN (DEN) - WD
[23-21, 18-21, 17-21]
Vivian HOO-LIM Chiew Sien (MAS)

Supak JOMKOH-Supissara PAEWSAMPRAN (THA) - XD
[21-16, 21-17]
TAN Kian Meng [8]-LAI Pei Jing (MAS)

Leo Rolly CARNANDO-Daniel MARTHIN (INA) - MD
[21-12, 21-19]
ONG Yew Sin [5]-TEO Ee Yi

GOH V Shem-LOW Juan Shen (MAS) - MD
[21-19, 19-21, 15-21]
LU Ching Yao [8]-YANG Po Han (TPE)

Pablo ABIAN (ESP) - MS
[11-21, 23-21, 22-24]
LEE Zii Jia [2] (MAS)

LEE Jhe-Huei-HSU Ya Ching (TPE) - XD
[21-18, 14-21, 14-21]
CHEN Tang Jie-PECK Yen Wei (MAS)

TAN Kian Meng-TAN Wee Kiong (MAS) - MD
[21-10, 21-15]
Takuto INOUE-Kenya MITSUHASHI (JPN)

4 November 2021 (Pusingan Kedua) - Round 16

*Perlawanan akan bermula jam 4.30 petang waktu Malaysia

Dechapol PUAVARANUKROH [1]-Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-10, 21-19]
HOO Pang Ron-CHEAH Yee See (MAS)

GOH Soon Huat-LAI Shevon Jemie (MAS) - XD
[14-21, 15-21]
Niclas NOHR-Amalie MAGELUND (DEN)

Nhat NGUYEN (IRL) - MS
[20-22, 16-21]
(LEE Zii Jia [2] (MAS)

CHEN Tang Jie-PECK Yen Wei (MAS) - XD
[18-21, 21-11, 21-14]
Marcus ELLIS [3]-Lauren SMITH (ENG)

Vivian HOO-LIM Chiew Sien (MAS) - WD
[8-21, 6-21]
Puttita SUPAJIRAKUL [5]-Sapsiree TAERATTANACHAI (THA)

TAN Kian Meng-TAN Wee Kiong (MAS) - MD
[14-21, 18-21]
Mohammad AHSAN [2]-Hendra SETIAWAN (INA)

5 November 2021 (Suku Akhir)

*Perlawanan akan bermula jam 7.00 malam waktu Malaysia. Boleh saksikan secara langsung di Astro Supersport (CH 814)

Kantaphon WANGCHAROEN [8] (THA) - MS
[13-21, 20-22]
LEE Zii Jia [2] (MAS)

Supak-JOMKOH-Supissara PAEWSAMPRAN (THA) - XD
[21-18, 21-13]
CHEN Tang Jie-PECK Yen Wei (MAS)

6 November 2021 (Separuh Akhir)

*Perlawanan bermula jam 8.00 malam waktu Malaysia. Saksikan live di Astro Supersport. Hanya satu wakil negara bagi peringkat ni

KIDAMBI-Srikanth [6] (IND) - MS
[19-21, 20-22]
LEE Zii Jia [2] (MAS)

7 November 2021 (Akhir)

*Perlawanan bermula jam 8.00 malam waktu Malaysia

Chisato HOSHI-Aoi MATSUDA (JPN) - WD
[22-20, 21-18]
Rin IWANAGA-Kie NAKANISHI (JPN)

Marcus Fernaldi GIDEON [1]-Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[21-14, 21-19]
Leo Rolly CARNANDO-Daniel MARTHIN (INA)

YEO Jia Min (SIN) - WS
[10-21, 14-21]
Busanan ONGBAMRUNGPHAN [5] (THA)

Dechapol PUAVARANUKROH [1]-Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[22-20, 21-14]
Praveen JORDAN [2]-Melati Daeva OKTAVIANTI (INA)

LOH Kean Yew (SIN) - MS
[19-21, 21-13, 17-12*]
LEE Zii Jia [2] (MAS)

Anda boleh dapatkan infografik dan keputusan melibatkan semua pemain dan perlawanan di BWF HYLO Open 2021.


Baca Juga

0/Post a Comment/Comments