Jadual Perlawanan Secara Langsung Badminton French Open 2021

YONEX French Open 2021 : Jadual Dan Keputusan Secara Langsung.

Jangan lupa untuk teruskan bagi sokongan kepada barisan pemain badminton negara untuk kejohanan YONEX French Open 2021 yang akan bermula 26 Oktober hingga 31 Oktober 2021 di Paris, Franch.

French Open 2021 menampilkan barisan pemain hebat dunia bagi merebut gelaran juara dengan hadiah keseluruhan sehingga USD600,000 (~RM2.5 juta) dalam kategori Super 750.

Jadual & Keputusan Kejohanan French Open 2021

Kejohanan BWF French Open 2021 menampilkan 28 pemain badminton terbaik negara dalam setiap kategori (kecuali perseorangan wanita, tiada wakil).

Perlawanan bermula jam 10 pagi (waktu tempatan) atau jam 4.00 petang waktu Malaysia yang boleh disaksikan secara langsung menerusi Astro Supersport 4 (CH 814) dan Astro Go. Walaubagaimanapun, tayangan live hanya akan bermula di pusingan ke-2 (round 16).

Ini merupakan jadual penuh perlawanan yang melibatkan pemain Malaysia:

26 Oktober 2021 (Selasa) - Round 32

Perseorangan Lelaki

Liew Daren (MAS)
[18-21, 13-21]
Kanta Tsuneyama (JPN)

Beregu Lelaki

Mark Lamsfuss-Marvis Seidel (GER)
[21-18, 21-15] 
Tan Kian Meng-Tan Wee Kiong (MAS)

Ong Yew Sin-Teo Ee Yi (MAS)
[22-24, 22-20, 21-17]
Goh Sze Fei-Nur Izzuddin (MAS)

Beregu Wanita

Vivian Hoo-Lim Chiew Sien (MAS)
[12-21, 14-21] 
Alexandra Boje-Mette Poulsen (DEN)

Beregu Campuran

Oliver Leydon Davis-Anona Pak (AUS)
[9-21, 12-21]
Goh Soon Huat-Lai Shevon Jemie (MAS)

Chan Peng Soon [5]-Goh Liu Ying (MAS)
[21-19, 21-19]
Dhruv Kapila-Reddy N. Sikki (IND)

Hoo Pang Ron-Cheah Yee See (MAS)
[21-14, 21-14]
Yang Po-Hsuan-Hu Ling Fang (TPE)

27 Oktober 2021 (Rabu) - Round 32

Perseorangan Lelaki

LOH Kean Yew (SIN)
[24-22, 21-14]
LEE Zii Jia [7] (MAS)

Beregu Lelaki

GOH V Shem-LOW Juan Shen (MAS)
[23-25, 12-21]
Aaron CHIA [4]-SOH Wooi Yik (MAS)

Beregu Wanita

LEE Meng Yean-YAP Cheng Wen (MAS)
[21-12, 21-17]
Mariia STOLIARENKO-Yelyzaveta ZHARKA (UKR)

Jessica HOPTON-Jessica PUGH (ENG)
[21-23, 10-21]
TAN Pearly [8]-THINAAH Muralitharan (MAS)

Beregu Campuran

CHEN Tang Jie-PECK Yen Wei (MAS)
[20-22, 19-21]
Praveen JORDAN [2]-Melati Daeva OKTAVIANTI (INA)

Jeppe BAY-Sara LUNDGAARD (DEN)
[18-21, 15-21]
TAN Kian Meng [8]-LAI Pei Jing

28 Oktober 2021 (Khamis) -Round 16

Beregu Lelaki

ONG Yew Sin [7]-TEO Ee Yi (MAS)
[21-8, 21-8]
Callum HEMMING-Steven STALLWOOD (ENG)

Supak JOMKOH-Kittinupong KEDREN (THA)
[12-21, 12-21]
Aaron CHIA [4]-SOH Wooi Yik (MAS)

Beregu Wanita

Siti Fadia Silva RAMADHANTI-Ribka SUGIARTO (INA)
[21-12, 23-21]
TAN Pearly [8]-THINAAH Muralitharan (MAS)

LEE Meng Yean-YAP Cheng Wen (MAS)
[19-21, 24-22, 16-21]
Chloe BIRCH [6]-Lauren SMITH (ENG)

Beregu Campuran

CHAN Peng Soon [5]-GOH Liu Ying (MAS)
[21-19, 21-14]
Yuki KANEKO-Misaki MATSUTOMO (JPN)

Yuta WATANABE [3]-Arisa HIGASHINO (JPN)
[21-16, 21-18]
HOO Pang Ron-CHEAH Yee See (MAS)

Supak JOMKOH-Supissara PAEWSAMPRAN (THA)
[20-22, 23-21, 21-14]
Tan Kian Meng [8]-LAI Pei Jing (MAS)

GOH Soon Huat-LAI Shevon Jemie (MAS)
[21-9, 21-13]
Ridion ALIMOV-Alina DAVLETOVA (RUS)

29 Oktober 2021 (Jumaat) - Suku Akhir

Beregu Lelaki

Satwiksairaj RANKIREDDY [5]-Chirag SHETTY (IND)
[21-18, 18-21, 17-21]
Aaron CHIA [4]-SOH Wooi Yik (MAS)

Marcus Fernaldi GIDEON [1]-Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA)
[21-13, 22-20]
ONG Yew Sin [7]-TEO Ee Yi (MAS)

Beregu Campuran

Dechapol PUAVARANUKROH [1]-Sapsiree TAERATTANACHAI (THA)
[21-14, 21-10]
GOH Soon Huat-LAI Shevon Jemie (MAS)

Yuta WATANABE [3]-Arisa HIGASHINO (JPN)
[21-10, 21-17]
CHAN Peng Soon [5]-GOH Liu Ying (MAS)

*Keputusan akan dikemaskini dari semasa ke semasa

30 Oktober 2021 (Sabtu) - Separuh Akhir

Beregu Lelaki

Aaron CHIA [4]-SOH Wooi Yik (MAS)
[21-14, 10-21, 22-24]
KO Sung Hyun-SHIN Baekcheol (KOR)

31 Oktober 2021 (Ahad) - Akhir

*Tiada wakil negara dalam pusingan akhir
*Perlawanan akhir bermula jam 8.00 malam yang boleh disaksikan secara live di Astro Supersport 4 (CH 814)

Beregu Wanita

LEE Sohee [1]-SHIN Seungchan (KOR)
[21-17, 21-12]
KIM Soyeong [2]-KONG Heeyong (KOR)

Perseorangan Lelaki

Kanta TSUNEYAMA (JPN)
[15-21, 21-8, 21-17]
CHOU Tien Chen [4] (TPE)

Perseorangan Wanita

Akane YAMAGUCHI [1] (JPN)
[21-18, 21-12]
Sayaka TAKAHASHI (JPN)

Beregu Lelaki

Marcus Fernaldi GIDEON [1]-Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA)
[17-21, 20-22]
KO Sung Hyun-SHIN Baekcheol (KOR)

Beregu Campuran

Yuta WATANABE [3]-Arisa HIGASHINO (JPN)
[21-8, 21-17]
Mathias CHRISTIANSEN-Alexandra BØJE (DEN)

Untuk dapatkan keputusan penuh bagi setiap perlawanan, anda boleh layari laman web BWF YONEX French Open 2021.

Baca Juga

0/Post a Comment/Comments