Jadual Harian Atlet Malaysia Di Sukan Olimpik Tokyo 2021

jadual atlet malaysia di sukan olimpik tokyo 2021

Atlet Malaysia akan membuka tirai pertandingan pada 23 Julai ini bersama-sama dengan acara perasmian pembukaan Temasya Olimpik Tokyo 2020. Mengikut jadual, acara memanah merupakan sukan mula-mula yang melibatkan kontijen Malaysia.

Olimpik Tokyo 2020 akan bermula 23 Julai ini sehingga 8 Ogos 2020 dan kesemua acara berlangsung di Tokyo, Jepun. Tahun ini, sebanyak 33 jenis sukan yang dipertandingkan dengan melibatkan 50 disiplin dalam 339 acara kesemuanya.

Untuk Malaysia, seramai 30 atlet yang akan bertanding di dalam 10 jenis sukan iaitu memanah, badminton, gimnastik, golf, berbasikal trek, menembak, olahraga, pelayaran, renang dan acara terjun.

Jadual Harian Atlet Malaysia Di Sukan Olimpik Tokyo 2021

Berikut merupakan jadual penuh bagi setiap acara sukan yang disertai oleh atlet Malaysia sepanjang Olimpik berlangsung beserta bilangan atlet yang bertanding:

  • Badminton (8) : 24 Julai - 1 Ogos
  • Gimnastik (2) : 24 - 29 Julai & 1 - 3 Ogos
  • Golf (2) : 29 Julai - 1 Ogos & 4 - 7 Ogos
  • Memanah (2) : 23 - 31 Julai
  • Berbasikal Trek (2) : 2 - 8 Ogos
  • Menembak (1) : 22 Julai - 2 Ogos
  • Olahraga (2) : 30 Julai - 8 Ogos
  • Renang (2) : 24 Julai - 1 Ogos
  • Terjun (5) : 25 Julai - 7 Ogos

Untuk ketahui lebih lanjut jadual, tarikh dan masa serta venue bagi setiap sukan dan acara, anda boleh rujuk portal Olimpik Tokyo 2020.

Jadual Atlet Malaysia

23 Julai 2021

Khairul Anuar Mohamad (Memanah Recurve Individu Lelaki)
Syaqiera Mashayikh (Memanah Recurve Individu Wanita) 

24 Julai 2021

Chow Mei Kuan & Lee Meng Yean (Badminton Beregu Wanita)
Aaron Chia & Soh Wooi Yik (Badminton Beregu Lelaki)
Chan Peng Soon & Goh Liu Ying (Badminton Beregu Campuran)

25 Julai 2021

Chan Peng Soon & Goh Liu Ying (Badminton Beregu Campuran)
Lee Zii Jia (Badminton Perseorangan Lelaki)
Chow Mei Kuan & Lee Meng Yean (Badminton Beregu Wanita)

27 Julai 2021

Pandelela Rinong Pamg & Leong Mun Yee (Terjun 10 meter Seirama Wanita)

28 Julai 2021

Jeremiah Loo Phay Xing (Gimnastik Keseluruhan Individu Lelaki)
Nuraisyah Jamil (Pelayaran International 470 Wanita)
Phee Jing En (Berenang Kuak Dada 200 meter Wanita)

29 Julai 2021

Farah Ann Abdul Hadi (Gimnastik Keseluruhan Individu Wanita)
Gavin Kyle Green (Golf Individu Lelaki)

30 Julai 2021

Lee Hup Wei (Lompat Tinggi Lelaki)
Azreen Nabila Alias (100m Pecut Wanita)
Nur Dhabitah Sabri (3 meter Papan Anjal Wanita)
Ng Yan Yee (3 meter Papan Anjal Wanita)

31 Julai 2021

Nur Suryani Mohamed Taibi (50 meter Rifle 3 Position Wanita)

1 Ogos 2021

Gavin Kyle Green (Golf - Pusingan Akhir 4 Individu Lelaki) - 6.30 AM
Nur Dhabitah Mohd Sabri (Terjun - Akhir 3 Meter Papan Anjal Wanita) - 2 PM
Nur Aisyah Jamil & Juni Karimah Jamali (Pelayaran - Race 7 & 8 International 470 Wanita) - 11.05 AM

2 Ogos 2021

Nur Aisyah Jamil & Juni Karimah Jamali (Pelayaran - Race 9 & 10 International 470 Wanita) - 11.05 AM (ditangguhkan)

3 Ogos 2021

Nur Aisyah Jamil & Juni Karimah Jamali (Pelayaran - Race 9 & 10 International 470 Wanita) - 11.05 AM

4 Ogos 2021

Datuk Mohd Azizulhasni Awang (Berbasikal Trek - Pecut Individu Lelaki) - 2.30 PM
Muhammad Shah Firdaus Sahrom (
Berbasikal Trek - Pecut Individu Lelaki) - 2.30 PM
Kelly Tan Guat Chen (Golf Individu Wanita) - 6.30 AM
Pandelela Rinong Pamg (Terjun 10 meter Individu Platform) - 2.00 PM
Cheong Jun Hoong (Terjun 10 meter Individu Platform) - 2.00 PM

5 Ogos 2021

Kelly Tan Guat Chen (Golf Individu Wanita) - 6.30 AM
Pandelela Rinong Pamg (Terjun 10 meter Individu Platform) - 9.00 AM & 2.00 PM (Telah layak)
Datuk Mohd Azizulhasni Awang (Berbasikal Trek - Pecut Individu Lelaki) - 2.48 PM
Muhammad Shah Firdaus Sahrom (Berbasikal Trek - Pecut Individu Lelaki) - 2.48 PM

6 Ogos 2021

Kelly Tan Guat Chen (Golf Individu Wanita - Pusingan 3) - 8.47 AM

Sabtu, 7 Ogos 2021

Datuk Mohd Azizulhasni Awang (Berbasikal Trek - Keirin Lelaki) - 2.58 PM
Muhammad Shah Firdaus Sahrom (Berbasikal Trek - Keirin Lelaki) - 2.53 PM
Repecharges - 3.19 PM
Kelly Tan Guat Chen (Golf Individu Wanita - Permainan Strok Pusingan 4) - 6.30 AM

Ahad, 8 Ogos 2021

Datuk Mohd Azizulhasni Awang (Berbasikal Trek - Keirin Lelaki Suku Akhir) - 9.34 PM
Muhammad Shah Firdaus Sahrom (Berbasikal Trek - Keirin Lelaki Akhir) - 9.29 PM
Acara Penutup Sukan Olimpik Tokyo 2020 - 6.15 PM

Repecharges - 3.19 PM

*Untuk peringkat seterusnya, akan dikemaskini dari semasa ke semasa

Baca Juga

0/Post a Comment/Comments